Gianni Versace
Gianni Versace  
Gianni Versace se narodil roku 1946 v Reggio Calabria. Jeho matka provozovala malé krejčovství, kde jí Gianni pomáhal a získával první zkušenosti. Další znalosti získal, když pracoval jako nákupčí látek, a v této pozici často cestoval do Londýna a do Paříže. Studoval architekturu a v roce 1972 - ve věku 25 let - se přestěhoval do Milána. Tam začal pracovat jako módní návrhář pro značky Genny a Callaghan. V roce 1974 se výrazně podílel na uvedení na trh značky Complice.

Men without ties V roce 1978 společně se svým bratrem Santem založil vlastní společnost Gianni Versace. O rok později předvedl i první pánskou kolekci. V roce 1982 začal Versace spolupracovat s Teatro della Scala na návrhu divadelních kostýmů Od roku 1994 vydal Gianni Versace několik knih, ve kterých vysvětluje svoje názory a pohledy na současnou módu. Bestsellerem se stala kniha Muži bez kravat, která vyšla právě v roce 1994. Gianni Versace byl zastřelen v roce 1997 před svým domem na Floridě.

VersaceVersaceho módní styl je možné charakterizovat jako originální, barevný a využívající neotřelých střihů. Je možné říci, že Gianni Versace je vše, co není Giorgio Armani. V pánské módě se snaží zdůrazňovat trojúhelníkový tvar pánské postavy. Ačkoliv kravaty ve svém důsledku tento trojúhelník rozbíjejí, Versace patří mezi přední designéry a producenty vázanek.Dnes patří Gianni Versace mezi několik málo nejprestižnějších značek pánské i dámské módy. Pravidelně ji nosí takové celebrity, jako např. Elton John, Eric Clapton, Bruce Springsteen, Phil Collins nebo George Michael.Eric Clapton
Eric Clapton  
Elton John
Elton John
Phill Collins
Phill Collins
Bruce Springsteen
   Bruce Springsteen

Copyright ©2005 - 2019 SEKORA consulting s.r.o.
Navštivte nás na Facebooku    Navštivte nás na Facebooku
Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.