Norman Peal
Norman Peal
Norman Peal otevřel svůj první obchod v prestižní londýnské Burlington Arcade v roce 1936. Obchod se specializoval na luxusní pletené výrobky pro pány, zejména kašmírové. Úspěch, který orientace na kašmírové doplňky přinesla, vedl v druhé polovině 40. let k rozšíření nabídky o dámskou kolekci.

Zásadní zvrat v rozvoji značky přinesla 50. léta 20. století. Na jejich počátku předvedl Norman Peal svou kolekci poprvé na východním pobřeží USA a zaznamenal fenomenální úspěch. Americký tisk ho nazval "Kašmírovým králem" a výrobky značky N.PEAL začaly pravidelně nosit americké celebrity – např. Marylin Monroe. Rozšíření značky mezi filmové hvězdy napomohly předváděcí a prodejní akce, které se uskutečnily v San Franciscu a Hollywoodu. Hvězdy jako Carry Grant, Elizabeth Taylor nebo Ava Gardner nosily modely z kolekce N.PEAL nejen v soukromí, ale i na filmovém plátně.
Adam Holdsworth
  Adam Holdsworth
I na domácí půdě získávala značka loajální a dlouhodobé zákazníky, mezi které patřila např. princezna Diana.

V devadesátých letech se značka N.PEAL stala součástí největší nadnárodní sítě bezcelních obchodů DFS. Po akvizici DFS společností LVHM byla značka N.PEAL odprodána Adamovi Holdsworthovi, který nastartoval zásadní revitalizaci a celosvětovou expanzi.

Základem úspěchu značky N.PEAL je kašmírová vlna, která pochází z vybraných farem z mongolské stepi. Pouze tady jsou přírodní podmínky takové, že chovná zvířata si díky nízkým zimním teplotám vytvářejí extra dlouhou a jemnou srst, která je chrání před chladem. Navíc, 70-ti leté zkušenosti se zpracováním kašmíru zaručují, že všechny výrobky značky N.PEAL nejsou jenom lehoučké, hřejivé a velmi jemné na dotek, ale zachovávají si svůj tvar i kvalitu po extrémně dlouhou dobu.

Kolekce pánských a dámských svetrů a úpletů značky N.PEAL je charakteristická použitím nejkvalitnější, speciálně vybrané, kašmírové vlny, perfektním zpracováním a ideální kombinací časem prověřených designů s moderními požadavky současných náročných zákazníků.


Carry Grant
Carry Grant
Princezna Diana a princ Charles
Princezna Diana a princ Charles
Marilyn Monroe
Marilyn Monroe

Copyright ©2005 - 2019 SEKORA consulting s.r.o.
Navštivte nás na Facebooku    Navštivte nás na Facebooku
Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.