Kravaty se vzorem foulard
Jde o kravatový vzor, kdy na jednobarevném podkladě jsou pravidelně rozmístěny drobnější geometrické obrazce. Například puntíková vázanka je vlastně speciálním případem foulardového vzoru. Ale foulardové kravaty používají i rozmanitější obrazce, jako např. kostičky, oválné motivy, obdélníčky nebo trojhrany. Foulardový vázankový vzor může být vytvořen při tkaní látky nebo potiskem na čisté hedvábí. Tkané vzory jsou pokládány za více chic, ale ne každý foulard je možné vytvořit pomocí technologie tkaní.

Slovo foulard pochází z francouzštiny, kde znamená hedvábný šátek. V některých zemích - zejména ve Spojených státech - se foulardovým vzorům říká i Ivy League podle osmi významných univerzit na východním pobřeží USA, kde byly tyto kravatové vzory de facto uniformou.

Vázanky s foulardovým vzorem jsou často vyráběny v pestřejších barevných kombinacích, a tím je i předurčeno jejich hlavní využití pro dennodenní nošení. Obdobně jako u ostatních vzorů na kravatách, měla by velikost obrazců být odlišná od velikosti vzoru na košili nebo na saku.


Jan Masaryk
Jan Masaryk
  Bill Clinton
Bill Clinton
  Ivan Hlinka
  Ivan Hlinka


Vhodnost foulardových kravat pro různé příležitosti
Do společnosti Pro každý den Pro volný čas Jako dárekCopyright ©2005 - 2018 SEKORA consulting s.r.o.
Navštivte nás na Facebooku    Navštivte nás na Facebooku
Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.