Jak vybrat kabelku
Kabelka je pro ženu nepostradatelnou součástí každodenního života. Existují kabelky různých velikostí, barev a tvarů. Kabelky můžeme také rozdělit na běžné, které se nosí do zaměstnání i na nedělní procházku, a kabelky specificky předurčené svým účelem, např. kabelky společenské. Kabelky v naší nabídce mají své specifikum dané svou vysokou kvalitou zpracování, obsahem i velikostí. Jsou to kabelky určené především pro ženy, které každý den musí nosit velké množství listinných dokumentů či notebook nebo obojí.. Pro ženy, které hodně cestují pracovně i mimopracovně, a potřebují větší množství svých věcí nosit stále u sebe. Již nemusíte nosit jednu malou reprezentativní kabelku a k tomu nevzhlednou igelitovou tašku nebo nahrazovat kabelku pánskou aktovkou. Kabelky v naší nabídce vyřeší váš každodenní problém „ kam s ním“, aniž byste museli sáhnout po igelitové tašce.

V následujících řádcích se budeme zabývat otázkami, jak vybrat tu správnou kabelku.

Velikost
Velikost je jedním z důležitých kritérií pro výběr správné kabelky. Kabelku si vybíráme především podle toho, co v ní budeme nebo chceme nosit. Např. papírový diář, listinné dokumenty (dle jejich množství), mobilní doplňky, deštník, kosmetiku a jiné drobnosti.
Kabelky v naší nabídce pojmou i notebooky o velikosti do 15,4". Při výběru je třeba přihlédnout také k počtu a velikosti přihrádek v kabelce. Dalším hlediskem je i to, k jakému účelu má kabelka sloužit, např. ke každodennímu nošení do zaměstnání, k cestování na veletrhy a konference nebo i ve volném čase na dovolenou.

Barva
Kabelky se vyrábějí v rozličných barevných odstínech. Mezi základní klasické barvy kabelek bychom mohli zařadit černou, bílou (béžovou), červenou a hnědou. Další barevné odstíny, ve kterých se kabelky vyrábějí, jsou např. růžová, modrá, zelená, oranžová atd. Jsou to barvy pro kabelky velmi specifické, ale jejich majitelky jsou určitě velmi silné osobnosti, které dokáží sladit svůj celkový vzhled s kabelkou. V takovémto případě se stává kabelka nepřehlédnutelným doplňkem.
Při výběru barevného odstínu kabelky platí zásada sladění s barevnými odstíny ostatních kožených doplňků, např. bot, pásku a jiných.

Tvar
Tvary kabelek jsou různé. Můžeme je rozdělit podle vzhledu na klasické, elegantní, sportovní avantgardní. Mezi klasické typy patří např. kabelky s hranatými obrysy. Klasické až elegantní jsou tašky s mírně zakulacenými obrysy. Avantgardními kabelkami jsou takové, které se jeví na první pohled jako výjimečné svým neokoukaným tvarem a řešením. Kabelky s dlouhými uchy přes rameno působí spíše sportovním dojmem.

Materiál a zpracování
Kabelka by měla být vyrobena z kůže, vše ostatní vypadá levně a je to patrné na první pohled. Již při návrhu by se mělo počítat s tím, že kabelka musí něco vydržet. V naší nabídce jsou kabelky z velmi kvalitní jemné italské kůže. Při výběru je třeba věnovat pozornost kvalitě zpracování kabelky včetně detailů. Např. dojité prošití, použití kvalitních uzávěrů (zipů, magnetických patentů, přezek, karabin apod.).

Zavírání
Kabelky se vyrábějí s různými druhy zapínání. Nejčastějším je uzavírání na zip, magnetické patenty či přezky. Ojediněle se u dámských kabelek setkáváme s uzamykatelným uzavíráním nebo přezkou na kód. Kovové doplňky by měly být esteticky sladěny s typem kabelky, měly by být funkční a jednoduše ovladatelné .

Přihrádka na notebook
Kabelky zpravidla nebývají uzpůsobeny na nošení notebooku. Pokud odpovídají velikostí, neodpovídají kvalitou materiálu či zpracováním . Kabelka, ve které by měl být nošen notebook, musí být přizpůsobena již svým zpracováníma materiálem jeho váze a křehkosti při nárazu.
Kabelky v naší nabídce jsou mají speciální přihrádku na notebook. Tato přihrádka je upravena na polstrovanou kapsu ze zvláštní hmoty, která absorbuje nárazy. Tuto kapsu lze jednoduše z přihrádky vyjmout a zase zasunout zpět.

Ostatní doplňky
Některé kabelky jsou vybaveny kvalitním páskem na rameno s neklouzavou úpravou, tlumícím nárazy (neopren), s jednoduchým připnutím a odepnutím v podobě masivních kvalitních karabin. Některé z kabelek v naší nabídce jsou speciálně upraveny na vozík s výsuvnou tyčí (Glen Ellyn). Kabelky jsou vybaveny samostatnou přihrádkou na různé drobnosti, např. mobilní telefon, CD, tužky, klíče apod.

Váha
Budeme li kabelku posuzovat podle váhy, měli bychom mít na mysli, jaký účel má plnit. Jisté je, že společenská kabelka do divadla bude lehká, z jemného materiálu, menších rozměrů a její obsah budou tvořit dva kousky kosmetiky, kapesník a peněženka. Naproti tomu kabelka, která má sloužit k pracovním či cestovním účelům, bude větší a těžší. Budete v ní nosit v podstatě veškerá data – je to taková malá elegantní kancelář se vším všudy, co k ní patří. Váha takovéto kabelky jde proti kvalitě – čím kvalitnější kůže, lepší polstrování, speciální kapsa na notebook, kvalitnější kovové doplňky, tím vyšší váha. Váha cca kolem 1,5 kg je přijatelná. Nezapomeňte, že kabelka chrání váš notebook.

Závěrem je třeba připomenout, že kabelka je reprezentativním doplňkem vašeho ošacení. Vypovídá o vašem stylu oblékání, o vašem vkusu a důležitosti, jakou kabelce přisuzujete ve svém každodenním životě.


Copyright ©2005 - 2021 SEKORA consulting s.r.o.
Navštivte nás na Facebooku    Navštivte nás na Facebooku
Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.