Košile Turnbull & Asser


Londýnská značka Turnbull & Asser je světově proslulý výrobce košilí. Jejich košile, šité na zakázku, nemají adekvátní konkurenci a konfekční košile této značky jsou vyrobené podle stejných standardů a s vysokým důrazem na každý detail.

Všechny košile značky Turnbull & Asser jsou vyrobené ve vlastní továrně v Anglii. Každá košile je ušita z 33 samostatných dílů (v to nepočítaje 7 perleťových knoflíčků u košilí na manžetové knoflíčky a 13 knoflíčků u košilí se zapínáním rukávu na klasické knoflíky). Všechny švy na košili jsou provedené jednou jehlou (což je pracnější metoda, která ale poskytuje vyšší pevnost švů) s 18 – 20 vpichy na palec. A navíc každá košile je kontrolována na kvalitu v každém kroku výrobního procesu a navíc i při finálním žehlení a následně i balení.

Límeček
Klasický límeček Turnbull & Asser je posazen poněkud výše, tak aby umožňoval perfektní uvázání kravaty a zároveň vyjadřoval autoritu. Přední hrana límečku není zcela rovná a výsledná křivka vytváří originální vzhled.

Podšívka není u žádné košile Turnbull & Asser do límečku vlepená, ale je všita tradičními postupy. Vlepení podšívky do límečku se používá pro vyztužení límečku a především pro zjednodušení výroby. Značka Turnbull & Asser dosahuje stejného efektu pomocí výběru těch nejkvalitnějších materiálů, precizním zpracováním a použitím klasické a prověřené konstrukce límečku.

Výztuže límečku
Každá košile značky Turnbull & Asser je dodávána s dvěma výztužemi límečku, které lze vyjmout a opět zasunout do malých, speciálních kapsiček na vnitřní straně límce. Výztuže se doporučuje vyjmout před praním a žehlením. Každá výztuž je opatřena decentním označením výrobce.

Sedlo
Sedlo košile, na vrchní straně zad, těsně pod límečkem, je u košilí značky Turnbull & Asser ušito ze čtyř samostatných dílů (dva vnitřní a dva vnější). Tímto způsoben lze zabezpečit perfektní přizpůsobení košile každé individuální postavě.

Knoflíčky
Všechny knoflíčky, použité na košili Turnbull & Asser, jsou vyrobeny z pravé perleti, která pochází z australských škeblí a vyznačuje se vysokou bělostí. Každý knoflíček je precizně broušen a leštěn tak, aby na okraji knoflíčku byl vytvořen charakteristický dvojitý kruh. Knoflíček Turnbull & Asser má 4 dírky a je přišit křížovými stehy tak, aby se minimalizovala možnost uvolnění knoflíčku.


Knoflíkové dírky
Knoflíkové dírky u košilí Turnbull & Asser mají nastehovanou obrubu tak, aby zapnutý knoflíček neležel přímo na látce košile, ale na obrubě knoflíkové dírky. Tato tradiční metoda prodlužuje životnost košile.


Manžety rukávu
Manžety rukávů mohou být dvojího provedení. Buď se zapínáním na manžetový knoflíček, nebo se zapínáním na 3 perleťové knoflíčky, charakteristické pro značku Turnbull & Asser. Mnozí zákazníci zapínají pouze prostřední knoflíček u manžety se zapínáním na 3 knoflíčky jako výraz módnosti a individuality. U obou typů manžet je širší látka rukávu přišita k manžetě tak, že není vytvořen viditelný sámek.

Rozparek rukávu
Rozparek rukávu je vyztužen, stejně jako ostatní namáhaná místa košile. U Sea Island Quality košilí je navíc přibližně v polovině rozparku rukávu malý perleťový knoflíček, který přidává na luxusním vzhledu.Klínek v bočním rozparku
V bočním rozparku košile je našit malý šestihranný klínek, který jednak zpevňuje konstrukci košile a jednak prozrazuje jejího výrobce. U košilí, které jsou vyráběné na zakázku je tento klínek ze stejné látky, jako košile samotná. U konfekčních košilí je klínek popelínový a bílé barvy.
Délka košile
Délka košilí Turnbull & Asser je větší než u běžných košilí. Košile se tak nemůže vytáhnout z kalhot ani v těch nejchoulostivějších situacích.

Látka
Košile značky Turnbull & Asser jsou vyráběné z jedné z následujících bavlněných látek.

Bavlněný popelín – jemné plátno, u kterého útkové nítě obkroužují každou niť osnovní a každá útková řada je tvořena dvěma nítěma. Navíc je každá niť dvojmo skaná (tzn. niť je vytvořena skaním dvou vláken). Tento způsob tkaní zajišťuje jemný homogenní povrch s hedvábným leskem a vynikajícími mechanickými vlastnostmi při velmi nízké měrné hmotnosti (typicky 100g/m2). Košile ze 100% bavlněného popelínu jsou u značky Turnbull & Asser označeny jako "Classic".

Superfine bavlna – jemná bavlněná látka v plátnové vazbě, u které je použitým způsobem tkaní vytvořena na látce plastická textura podobná kostře ryby – tzv. herringbone. Turnbull & Asser používá látku, vytvořenou z dvojmo skaných nití a měrnou hmotností typicky 110g/m2. Košile z této látky jsou označeny jako "Turnbuline".

Sea Island bavlna – bavlněný popelín, který je utkán z té nejkvalitnější Sea Island nebo egyptské bavlny. Košile s označením "Sea Island Quality" jsou na pomyslném nejvyšším stupni kvalitativní škály.Copyright ©2005 - 2022 SEKORA consulting s.r.o.
Navštivte nás na Facebooku    Navštivte nás na Facebooku
Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.