Jermyn Street


Londýnská ulice Jermyn Street je opravdovým pojmem v oblasti pánské módy. Podobně jako nedaleko ležící Savile Row je proslulá výrobou pánských obleků na zakázku, je Jermyn Street opravdovou výkladní skříní těch nejkvalitnějších pánských košilí.

Jermyn Street vznikla po roce 1664, kdy Henry Jermyn, hrabě ze St. Albans a bývalý vyslanec v Paříži a Haagu, získal od krále Karla II povolení vybudovat residenční čtvrť v okolí St. James. Nově vybudovaná čtvrť se brzy stala velmi populární a módní a postupně začala přitahovat i řemeslníky a živnostníky, kteří nabízeli své služby a výrobky velmi movitým obyvatelům okolních domů. V průběhu následujících 250 let se právě na Jermyn Street koncentrovaly obchody, které nabízejí především košile, kožené zboží a obuv, delikatesy a víno.

Dnes je Jermyn Street celosvětově proslulá právě kvalitními pánskými košilemi. V Jermyn Street mají své obchody takové značky jako Turnbull & Asser (v Jermyn Street od roku 1903), Thomas Pink, Hilditch & Key, Harvie & Hudson, T.M. Lewin, Charles Tyrwhitt, New & Lingwood, Hawes & Curtis a Hackett. Většina těchto výrobců nabízí nejen konfekční košile, ale i výrobu košilí na zakázku a další doplňky jako např. kravaty a manžetové knoflíčky.Copyright ©2005 - 2022 SEKORA consulting s.r.o.
Navštivte nás na Facebooku    Navštivte nás na Facebooku
Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.